Kaktusy jsou v pohlcování elektrosmogu nenahraditelné.
Novinky

Toužíte ve svém domově po čistém vzduchu? Představujeme 5 pokojových rostlin, které tento problém vyřeší za vás

Domov je pro nás všechny místo, kde se chceme cítit příjemně, kde si chceme odpočinout a prožívat krásné chvíle se svou rodinou. Dnešní svět je však plný toxinů, které naši domácnost zahlcují. Pojďme se na chvíli vrátit k přírodě a zbavme se toxinů tou nejpřirozenější cestou – pomocí květin.

Ačkoli si to nemusíme vůbec uvědomovat, naše příbytky pro nás nemusejí být vždy úplně bezpečným prostředím. Nábytek, podlahy, stěny, topení, ale i elektronické přístroje ze sebe do ovzduší uvolňují toxiny, které mohou negativně ovlivnit naše zdraví. Za všechny jmenuje formaldehyd (nejběžnější konzervant, věci po něm „voní“ novotou), benzen (nejčastěji se objevuje v lepidlech a čisticích prostředcích určených k odmašťování), xylen, oxid uhelnatý, oxid uhličitý či elektrosmog.

Toxinů se můžeme zbavit chemicky, ale někdy je lepší jednoduše využít přírodní cestu. Pro nás toxické látky totiž mohou být květinami pohlcovány, aniž by jim jakkoli ubližovaly. Pořiďte si do svých domovů těchto pět krasavic a vytvořte ze svého domova bezpečné a útulné místo.

1. Fíkus

Kromě toho, že fíkusy pomáhají z místnosti odstraňovat škodlivý formaldehyd, jsou rovněž skvělými lapači prachu. Fíkus elastica má totiž poměrně silné, voskové listy, které působí elektrostaticky a prach se na nich zachytává. K jeho odstranění pak stačí navlhčený hadřík a po prachu není v místnosti ani stopy.

2. Tchýnin jazyk

Tchýnin jazyk dostal jméno podle svých ostrých špičatých listů. Je neporazitelný bojovník s látkami, jako jsou trichlorethylen, benzen, xylen a formaldehyd.

3. Kaktus

Sloupovité kaktusy jsou nenahraditelnými pomocníky při pohlcování elektrosmogu. A že ho máme v moderních domácnostech požehnaně. Navíc jsou to nenáročné rostliny, které potřebují jen skromnou zálivku a hezky kvetou.

4. Gerbera

Propadl některý člen vaší domácnosti kouření? Pak jednoznačně nesmíte opomíjet přítomnost gerber. Gerbery si totiž úžasně poradí s látkami, které se při kouření z cigaret uvolňují.

5. Dracéna

Říká se, že dracénu nelze zabít. Je to velmi přizpůsobivá rostlina nenáročná na vodu i světlo. Je ideální rostlinkou pro vaše ložnice – vyznačuje se totiž vysokou schopností absorbovat formaldehyd, oxid uhelnatý a benzen. Díky dracéně se tak náš spánek promění v pohádkově zdravý odpočinek.