Naše květinářství

Květiny Za oponou se nacházejí v samotném srdci Prahy, v horní části Václavského náměstí v pasáži Fénix, přímo vedle spřáteleného divadla Studio DVA a Divadelní kavárny.

Potkávat se tu s námi můžete již od roku 2017. A od té doby jsme tu pro vás připraveny s těmi nejkrásnějšími květinami, vazbami a dekoracemi z živých květin i sušeného materiálu. Často tvoříme dekorace ze stabilizovaných květin, které vydrží dlouho jako čerstvé a ani po několika letech neztrácí na své kráse. Květiny, které do květinářství nakupujeme, se pyšní tou nejvyšší kvalitou a jsou vždy čerstvé. Nechybí nám ani květiny hrnkové, drobné dárky, svíčky a dekorace.

Naším posláním je zhmotnit vaše sny i slova, abyste mohli naší květinou vyjádřit přesně to, co cítíte.

 

Naše floristky

 

Monika

 

 

V Květinách Za oponou pracuje od roku 2017. Květinám však podlehla již v roce 2003, kdy si při studiích přivydělávala právě v květinářství. A u květin už zůstala. Miluje na nich jejich živost, jedinečnost a proměnlivost. Baví ji objevovat nové typy květin, baví ji jejich vůně i barevná škála, se kterou se dá kouzlit. Nejradši má luční květiny v nejrůznějších kombinacích – s nevšední zelení nebo bylinkami. Miluje hortenzie, zejména podzimní odrůdy, které na své kráse neztrácejí ani po usušení.

Prostřednictvím květin mohu vyjadřovat emoce a zrcadlit charakter obdarovaného člověka.

Při práci se vždy řídí svými pocity a přírodou, která je pro ni největší inspirací. Ke každému zákazníkovi přistupuje individuálně a dává mu prostor vyjádřit jeho přání, aby odcházel s květinou, se kterou bude nejen spokojený, ale i ztotožněný.

 

 

Anička

 

 

Aniččiny vazby můžete v Květinách Za oponou vídat od roku 2017, avšak květinám se věnuje již od roku 2003. Květiny ji učarovaly svou rozmanitostí. Užívá si chvíle, kdy se na květinu zadívá a vymýšlí, jak její krásu ještě více podtrhnout. Nerada se při vytváření vazby opakuje a užívá si možnost vytvářet neustále nové kombinace. Miluje luční kvítí a šeřík.

Každou vazbu vážu s vědomím, že někomu udělá radost, rozzáří oči či úsměv, proto do ní dávám kousek sebe sama.

Ke své práci vždy přistupuje s láskou a nadšením. Jejím přáním je, aby zákazníci vždy odcházeli spokojení a rádi se do květinářství opět vraceli. Proto také přistupuje ke každé kytici jako k něčemu mimořádnému.