Novinky

Setkání při květinových workshopech na Tvrzi Divice

Tvrz Divice je magické místo, kterému se snaží jeho majitelé po letech vrátit život. A to nejen tvrzi samotné, ale také jejímu bezprostřednímu okolí. V posledních letech se jim postupně podařilo vykřesat ze zanedbaného pozemku malebnou zahradu plnou starých jabloní a květin. Do jejich konceptu obnovy spadají také pravidelné květinové workshopy, které na tvrzi pořádají a které vede naše floristka Monika Barahonová. Nejbližší z nich proběhne už v sobotu 4. června a jeho účastníci se budou učit vázat nevšední letní kytice.

Materiál pochází výhradně z darů Panské zahrady. Mimo jiné u nás v ateliéru je možné květiny z Divic také zakoupit. Barokní maštal se pak na celý den promění ve floristickou dílnu, která tvoří zázemí pro deset účastníků workshopu. Na konci tvořivého dne bývá vždy radost z vlastního díla, které si účastníci mohou odvézt s sebou domů.

Kapacita červnového workshopu je už zcela naplněná. Pokud vás možnost prožít den mimo ruch velkoměsta v klidném romantickém prostředí středověké tvrze ve společnosti stejně naladěných lidí a především krásných a voňavých květin zaujala, můžete se zúčastnit podzimního setkání, které se uskuteční 24. září. Vázat se budou kytice babího léta a své místo můžete rezervovat zde.