Novinky

Listopadové Dušičky: Vytvořili jsme pro vás nádherné věnce

Druhý listopadový den již tradičně vzpomínáme na zesnulé. Dušičky jsou svátkem, kterým uctíváme všechny, kteří nám prostoupili životem, ctili jsme je a milovali. A právě pro ně můžete na našem e-shopu vybírat z množství dušičkových a podzimních věnečků.

Dušičky jsou dnem, kdy vyjadřujeme víru, že ani smrt nemůže zpřetrhat naše pouta a že zesnulí jsou stále s námi a jsou i nadále součástí naší rodiny.

A právě s touto myšlenkou jsme pro vás vytvářeli věnce a věnečky, kterými svou stále trvající lásku a úctu můžete vyjádřit. Vytvořili jsme tradiční buxusové věnce, originální věnce z živého materiálu dozdobené sukulentem či věnce ze sušených květů. Stačí si jen vybrat na našem e-shopu, odeslat objednávku a my vám věnec doručíme až k vám domů.

Dušičková tradice

Dušičky v jejich jisté podobě slavili již staří Keltové, kteří věřili, že v tento jediný den se vrací zesnulí na zem a naopak že živí mohou navštívit podsvětí. A právě v této době začali lidé také zapalovat svíčky. Věřili totiž, že oheň má očisťující moc a ochrání je před zlem, které by mohli někteří duchové vracející se na zem z podsvětí přinést.

Dušičky v podobě, jakou známe dnes, se začaly slavit v 10. století.