Novinky

Blíží se dušičkové období i Halloween

Příroda začala pomalu ale jistě měnit své barvy. Zelenou střídá žlutá, červená a oranžová. Tyto veselé zemité barvy patří k podzimu stejně jako tradiční svátek Všech svatých (1. listopadu) a na něj navazující vzpomínka na všechny blízké zemřelé, nebo-li Dušičky (2. listopadu). V tomto období chodíme častěji na místa jejich posledního odpočinku, abychom sem jako vzpomínku položili kytičku a zapálili svíčku.

Stále větší oblibě se u nás těší v tomto období také původem keltský svátek známý jako Halloween, který se slaví 31. října. Především děti si oblíbily tento svátek díky zvyku dlabání dýní. Večer pak svítí z balkónů, zahrad a oken jejich magické vyřezávané hlavy a „straší“ kolemjdoucí. 

Snad nejbarevnější a nejveselejší podobu mají ale oslavy Dne mrtvých (tzv. Día de los Muertos) v Mexiku. Spadající na katolické oslavy Všech svatých a Svátku zesnulých slavený od večera 31. října do 2. listopadu a jsou nejoblíbenějším a nejvýznamnějším svátkem, chápaným jako šťastné shledání mezi živými a mrtvými.

Ať už jste vyznavači kteréhokoli způsobu oslav nadcházejících svátků nebo jen máte rádi barvy podzimu, najdete teď v našem ateliéru spoustu různobarevného materiálu, dekorací a svíček, ze kterých doma vykouzlíte tu nejtajemnější a zároveň nejradostnější podzimní aranži. Přijďte se nechat inspirovat a vyberte si to pravé pro vás.

Těšíme se na vás.

Monika a Anička