Bylinky v plechovém truhlíku vypadají skvěle
Novinky

5 nejčastějších chyb při pěstování bylinek

Kolikrát už jste si domů přinesli s radostným úsměvem na rtech čerstvou bylinku v květináči, těšili jste se, jak jí skvěle dochutíte své pokrmy a bylinka během několika dnů uvadla? Možná za to mohla jedna z těchto chyb.

1. Špatná zálivka

Správné zalévaní bylinek není úplně snadné. Bylinky nesmí být přelité, ani suché. Proto je nejlepší zalévat je raději méně, ale častěji. Vždy před zalitím bychom měli zkontrolovat, zda není půda přemokřená. Pokud by byla naopak příliš vyschlá, je to znamení, abychom zalévání zintenzivnili.

2. Teplota vody

Bylinky nemají rády příliš studenou vodu natočenou přímo z kohoutku. Nalijte si proto vodu do konvičky s předstihem a nechte ji v místnosti odstát.

3. Nedostatek světla

Ideální místo pro pěstování bylinek je parapet vašeho okna, kde bylinky dostanou maximální možné množství denního světla. Pokud jsou vaše okna orientovaná na jih či západ, tím lépe.

Rozmarýn lékařský

4. Nevhodná teplota

Bylinky potřebují stálou teplotu okolo 20 °C. Není tedy vhodné umísťovat je do blízkosti radiátorů, u nichž je vzduch suchý a sálavý. Pozor bychom měli dávat i při větrání, a to především v chladnějších měsících. Rychlý pokles teplot a průvan bylinky často nepřežijí.

5. Jeden truhlík

Pokud zasadíte bylinky do jednoho truhlíku, měli byste si nejprve ověřit, že bylinky se navzájem snesou. Pokud tomu tak není, nechte bylinky v květnících a spolu s květníky je vložte do truhlíku. Každá bylinka tak bude mít svůj vlastní květník, nebudou spolu navzájem bojovat a vám zůstane kromě kvalitních bylinek i stylová dekorace.